Đoković galopira prema obrani titule u Cincinattiju

Cincinnati 16. kol 20190:56 > 2:45
Rob Carr/Getty Images

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Cincinattiju pobjedom nad Španjolcem Pablo Carreno-Bustom sa 2:0 u setovima.

Srbin je protiv 53. reketa svijeta slavio sa 6:3, 6:4 za 91 minutu igre i na putu ka obrani trofeja sada ga čeka duel protiv Francuza Lucasa Pouillea, koji je sa 6:7, 7:4, 6:2 savladao Rusa Karena Khacanova.

Prvi set trajao je tek nešto više od 30 minuta igre, Đoković je napravio break u 6. gemu i mirno priveo set kraju.

Drugi set bio je znatno zahtjevniji za prvi reketa sveta i dvostruko više vremena bilo mu je neophodno da slomi otpor protivnika.

Đoković je ušao nešto sporije i dozvolio protivniku da se razigra, pa je u drugom gemu Carreno-Busta imao i prve break lopte u meču, ali je propustio obje. Već u sledećem uslijedila je kazna, te je Đoković poslije velike borbe kompletiranim brejkom poveo sa 3:1.

Đoković je već tada mogao privesti meč kraju, međutim, nije iskoristio dvije breaklopte, da bi zatim u osmom gemu ponovo spasio dvije i poveo sa 5:3.

Ispostavilo se da je to bio ključan trenutak meča, pošto je Srbin do kraja bez problema završio posao.