Martić u dva seta do drugog kola Wimbledona

Grand Slam 28. lip 202222:36 > 22:55 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u drugo kolo grand slam turnira Wimblefon nakon što je u utorak u prvom kolu poslije sat i 53 minuta igre pobijedila Amerikanku Shelby Rogers sa 6:2, 7:6(5).

U prvom setu Martić je tri puta uzela servis suparnici, a svoj je izgubila jednom. U drugom setu Martić je uzela servis odah na početku i imala je prednost 5:4 ali je onda izgubila vlastiti servis, a Amerikanka je izjednačila. Nakon izjednačenja Rogers je još jednom izgubila svoj servis, kao Martić i set je otišao u tie break u kojem je ipak bolja bila hrvatska tenisačica.

Martić je na kraju slavila iako je napravila deset dvostrukih pogrešaka, od čega šest u drugom setu. Osim toga, servirala je četiri asa, a Rogers tri. No, Amerikanka je napravila čak 32 neprisiljene greške, dok ih je Martić napravila 24.

Ovo je treći međusobni ogled između Rogers, 39. tenisačice svijeta i Martić koja je 80. na WTA ljestvici i druga pobjeda hrvatske tenisačice.

U drugom kolu Martić je igrati protiv Kristine Kucove iz Slovačke, 91. tenisačice svijeta, s kojom je do sada igrala tri puta i samo je jednom pobijedila, 2010. godine.

U utorak je meč prvog kola u Wimbledonu trebala igrati i Donna Vekić i to protiv Amerikanke Jessice Pegule, ali je prebačen na srijedu.