Legendarni Lleyton Hewitt novi je član teniske Kuće slavnih

ATP 25. velj 202115:28 0 komentara
Lleyton Hewitt
Guliver Image

Australski tenisač Lleyton Hewitt, dvostruki Grand Slam pobjednik, postao je novi član teniske Kuće slavnih.

40-godišnji Hewitt je u svojoj 18-godišnjoj karijeri osvojio 30 titula na ATP Touru, a od Grand Slam turnira US Open 2001. godine i Wimbledon 2002. godine. Također je bio finalist Australian Opena 2005. godine.

Osim njega u Kuću slavnih također će ove godine ući devet igračica “Original 9”, prosvjednog pokreta protiv nejednakosti u nagradama između muškaraca i žena, koji je formiran prije pola stoljeća, 23. rujna 1970. i koji je otvorio put za financijsku jednakost tenisača i tenisačica.

To su Amerikanke Peaches Bartkowicz, Rosie Casals, Julie Heldman, Billie Jean King, Kristy Pigeon, Nancy Richey i Valerie Ziegenfuss te Australke Judy Tegart Dalton i Kerry Melville Reid.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!