Kraj za Martić u RG-u nakon meča punog preokreta

Grand Slam 31. svi 202122:41 > 22:47 0 komentara
GEPA pictures/ Patrick Steiner

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirarti u 2. kolo Roland Garrosa, bolja od nje je na startu turnira bila Talijanka Camilla Giorgi sa 6:2, 6:7 (5), 6:4 nakon dva sata i 17 minuta igre.

Martić je bila na pragu poraza nakon samo sat vremena igre kada je Giorgi imala 6:2, 5:2 i dvije meč-lopte na servisu Martić. Do tog trenutka Martić nije niti jednom zaprijetila suparnici oduzimanjem servisa dok je Giorgi čak tri puta ostvarila break.

No, Talijanka u toj igri nije uspjela okončati dvoboj, da bi potom Martić po prvi put osvojila gem na servis Giorgi i u potpunosti se vratila u drugi set. Ta je dionica igre na kraju odlučena u tie-breaku kojega je osvojila Martić te tako poravnala rezultat.

Početkom trećeg seta Martić je povela s 2:0 te se očekivalo kako je sada ona u dobitnoj situaciji, no Giorgi je uzvratila s četiri uzastopne igre. Martić se još jednom uspjela vratiti breakom za 4:4, no odmah potom je još jednom izgubila servis nakon čega više nije bilo povratka.