Marcan za SK: Nije Poljičak jedini veliki hrvatski talent

Grand Slam 11. srp 202213:45 > 13:48 0 komentara
Sport Klub

Bivši hrvatski tenisač, trener, a sada teniski agent Dino Marcan prokomentirao je zbivanja s Wimbledona u razgovoru za Sport Klub.

Dino nije mogao gledati finale Đokovića i Kyrgiosa.

Bio sam u avionu u to vrijeme. Poslovno, naravno. Radim kao agent Borni Ćoriću, Donni Vekić, Dini Prižmiću…“, započeo je Marcan razgovor za Sport Klub.

Marcan je svojedobno igrao u paru s Nikolom Mektićem, a i dalje su u dobrim odnosima.

Nisam više u tom svijetu, ali ostali smo dobri. Kad god se sretnemo, srdačno se pozdravimo“, rekao je Marcan koji zbog poslovnih obaveza nije previše gledao herojske nastupe Mektića i Pavića na Wimbledonu.

Nezaobilazna tema je naš juniorski pobjednik Wimbledona Mili Poljičak.

“Nije me nimalo iznenadio njegov uspjeh. Odgovaraju mu uvjeti u All England Clubu, a Mili je mentalno izuzetno jak. Njegov talent je neupitan – ima širok repertoar oružja, može potegnuti iz različitih pozicija. Rekao bih da je jako raznovrstan“, objasnio je Marcan.

Frane Hrabrov

Uz Milija, najveći talent hrvatskog tenisa zasigurno je Dino Prižmić.

“Dino je odigrao dobar Roland Garros, kasnije se malo ispuhao. Imao je virusnu upalu grla, a sve to ostavilo je traga na njemu. Ovo su mu prva iskustva na travi, a izgubio je od igrača (Wong) kojeg je mogao pobijediti“, rekao je Marcan pa priznao sličnost Prižmića i Ćorića:

Složio bih se da postoje dodirne točke. Ni Dini ni Borni trava nije najdraža podloga. Ali opet, Borna je osvojio Halle svladavši u finalu Federera…

Nekako van medijskog radara ostao je Matej Dodig, talentirani mladić koji je na Wimbledonu debitirao na Grand Slam turnirima (poraz u prvom kolu od Rodenasa).

Iza Mateja je odlična sezona. U pitanju je jako dobar dečko koji dolazi iz dobre obitelji. Rekao bih da je na Wimbledonu podlegao cjelokupnom ambijentu. Ima vremena za njega, jako je talenitran“, prokomentirao je Marcan pa spomenuo još jedno ime:

“Tu je i Luka Mikrut koji nije uspio proći kvalifikacije na Wimbledonu. Imamo dvije jako dobre generacije, a dugo vremena nismo imali nikoga. Sada imamo čak četvoricu koji participiraju na juniorskom Grand Slamovima.”

Nije želio ove talentirane mladiće uspoređivati s Ljubičićem, Čilićem

“Prognoze su vrlo nezahvalne. Ono što je najvažnije je to da sva četvorica posjeduju potencijal. Samo trebaju puno raditi“, objasnio je.

Marcan je svojedobno radio kao trener Jane Fett koja je odigrala vrlo dobar turnir – prošla je kvalifikacije, a u prvom kolu presudila joj je Iga Swiatek.

Iskreno, nisam gledao prvi set, uključio sam se tek kada je Jana osvojila prvi gem. Ona je još prije tri godine bila u top 100, a u zadnje vrijeme muku muči s rankingom. Drago mi je da se vraća gdje joj je mjesto. Velika je to stvar za nju, igrati na centralnom terenu Wimbledona protiv Ige Swiatek”, rekao je Marcan.

Za kraj se osvrnuo na svoju štićenicu Donnu Vekić.

Donna je u uzlaznoj putanji u zadnje vrijeme. Igrala je vrlo dobro na Roland Garrosu, upisala pet pobjeda, a vrlo solidna je bila na pripremnim turnirima za Wimbledon. Vratila se u top 100, a Wimbledon nije bio onakav kakav smo zamislili. Ali da, uhvatila je momentum i vraća se polako tamo gdje joj je mjesto“, zaključio je Marcan u razgovoru za Sport Klub.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!