Đoković uz izgubljeni set do četvrtfinala Wimbledona

Grand Slam 4. srp 20220:10 > 0:13 0 komentara
REUTERS/Paul Childs via Guliver Images

Novak Đoković, prvi nositelj Wimbledona i šesterostruki pobjednik Grand Slam turnira u All England Clubu, plasirao se u četvrtfinale ovogodišnjeg izdanja.

U osmini finala Đoković je sa 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 pobijedio nizozemskog tenisača Tima van Rijthovena, 25-godišnjaka koji je u Wimbledonu po prvi puta u karijeri igrao na Grand Slam turniru te se trenutačno nalazi na 104. mjestu ATP ljestvice.

Van Rijthoven se ove godine najavio odličnim igrama na travnatoj podlozi, prvenstveno pobjedom na turniru u Hertogenboschu gdje je u finalu pobijedio Medvjedeva. I imao je Van Rijthoven 1-1 u setovima, no u ostatku meča je samo statirao te je u trećem i četvrtom setu ukupno skupio tri gema.

Jedina prava borba odvijala se u drugom setu. Nakon napravljenog breaka Van Rijthoven je kod 5:4 servirao za izjednačenje. Spasio je pritom brojne break prilike i uspio dobiti set, ali je tu i stao.

U četvrtfinalu će Đoković igrati protiv Jannika Sinnera, 21-godišnjeg talijanskog tenisača, koji je sa 6:1, 6:4, 6:7(8), 6:3 pobijedio dvije godine mlađeg Španjolca Carlosa Alcaraza.