Ajduković kreirao senzaciju, Serdarušić izgubio

Grand Slam 20. lip 202214:36 > 15:21 0 komentara
GuliverImages

Hrvatski tenisač Duje Ajduković prošao je prvo od tri kvalifikacijska kola na Grand Slam turniru u Wimbledonu pobijedivši Francuza Gillesa Simona sa 6-2, 6-3 u meču koji je trajao 68 minuta.

Ajduković je odlično startao i već u prvom gemu napravio je break, ali Simon mu je odmah uzvratio. U trećem gemu Ajduković ponovno oduzima servis, a potom još jednom dolazi do breaka za uvjerljivih 6-2 u prvom setu.

Hrvatski tenisač nastavio je s dobrom igrom i u drugom setu, te u trećem gemu uspijeva oduzeti servis Simonu iskoristivši šestu break loptu. Do kraja meča još jednom napravio break i plasirao se u drugo kolo kvalifikacija.

Tamo ga čeka bolji iz susreta između Srbina Miljana Zekića i Argentinca Santiaga Rodrigueza Taverne.

Hrvatski tenisač Nino Serdarušić nije uspio proći prvo kolo kvalifikacija na Grand Slam turniru u Wimbledonu. On je je na startu poražen od Talijana Andree Pellegrina sa 3-6, 5-7 poslije sat i 49 minuta igre.

Serdarušić je loše počeo, u trećem gemu izgubio je servis iako je spasio tri break lopte. Priliku da vrati izgubljeni servis imao je u osmom gemu, ali nije iskoristio niti jednu od četiri lopte za obrat. Za ono što je propustio kažnjen je još jednim breakom Pellegrina koji je tako dobio prvi set sa 6-3.

I u drugom setu Serdarušić na početku gubi gem, ali je odmah uzvratio. U osmom gemu ponovno Serdarušić gubi servis te pruža priliku talijanskom tenisaču da na svoj servis dovrši meč. No, Serdarušić se izvukao i izjednačio na 5-5. Potom Pellegrino dobija svoj servis, a onda breakom osvaja meč.