Đoković u epskom finalu peti put uzeo Wimbledon!

Wimbledon 14. srp 201919:06 > 20:10
Matthias Hangst/Getty Images

Novak Đoković obranio je naslov u Wimbledonu nakon epske borbe protiv Rogera Federera.

Novak Đoković nakon pet sati i dvije minute igre pobijedio je Rogera Federera sa 7:6(5), 1:6, 7:6(4), 4:6, 13:12(3) te tako peti put u karijeri osvojio Wimbledon.

U prvom setu tek smo vidjeli jednu break priliku i to u četvrtom gemu na servis Đoković, no Federer ju nije iskoristio. Odluka je na kraju pala u 13. igri u kojoj je srpski tenisač 3:5 okrenuo u 7:5.

Federer u drugom setu nije dao nikakvu šansu Đokoviću, triput mu je oduzimao servis i dobio s uvjerljivih 6:1.

Samo jednu break loptu vidjeli smo i u trećem setu, što je ujedno Švicarcu bila i set lopta u desetom gemu, no nije ju iskoristio. Opet se otišlo do tie-breaka gdje je slavio Đoković sa 7:4.

U četvrtom setu Federer oduzima servis u petom i sedmom gemu, no onda gubi servis za set, da bi kasnije ipak priveo set kraju sa 6:4.

Đoković je do prvog breaka u meču stigao u šestom gemu petog seta, no Federer mu uzvraća odmah u sljedećem gemu. Novi break vidjeli smo u 15. gemu kada Švicarac oduzima servis Srbinu. U sljedećem gemu Roger je imao dvije meč lopte koje nije iskoristio nakon čega mu Đoković oduzima servis.

Odluka u pobjedniku Wimbledona pala je u tie-breaku petog seta nakon 12:12, gdje se boljim opet pokazao Đoković koji je tako obranio naslov.