Fogniniju prijeti teška kazna

Wimbledon 7. srp 20198:38 > 8:39
sport klub

Fabio Fognini ponovno je šokirao nevjerojatnim komentarom za vrijeme meča trećeg kola Wimbledona protiv Tennysa Sandgrena.

Kontroverzni Talijan već je previše puta kažnjen zbog ponašanja na terenu, posljednja kazna uslijedila je prije dvije godine kada je diskvalificiran s US Opena nakon što je brutalno i degutantno izvrijeđao linijsku sutkinju.

Fognini je bio razočaran i ljut što je njegov meč trećeg kola ostavljen na terenu broj 14 gdje u ovo vrijeme turnira igraju uglavnom mješoviti parovi ili juniori. No, organizator nije vidio nikakvu atrakciju u dvoboju talijanskog i američkog tenisača stoga ih je postavio daleko od očiju javnosti.

Fabio je u više navrata iskazao frustracije, posebno zbog buke koja se stvara s okolnih terena obzirom da 14-istica i nije pretjerano zvučno izolirana. Talijan je kod jedne situacije u potpunosti izgubio živce i napola sebi u bradu, a drugom polovicom usmjereno prema svojoj ekipi na tribinama šokantno izrekao:

‘Prokleti Englezi! Volio bih da bomba eksplodira u ovom klubu!

Nakon meča, Fognini se ispričao, ali čini se prekasno.

Većinu vremena koje provedem na terenu osjećam se frustrirano, nisam bio sretan načinom kako sam igrao. Žao mi je zbog izrečenog.’

Bernard Tomić prije nekoliko je dana kažnjen s 50 tisuća eura (čitav iznos za poraz u prvom kolu) zato što se nije trudio u porazu protiv Tsonge, a Fogninijeva bi kazna mogla biti i drastičnija. Nastupom u trećem kolu zaradio je 125 tisuća eura, no eventualna novčana kazna mogla bi biti zapravo i najblaži dio onoga što ga čeka.

Prema nekim informacijama već je pokrenut postupak da se 32-godišnjem Talijanu zabrani nastup na ovogodišnjem US Openu te Australian Openu na početku iduće sezone. Ukoliko se to zaista dogodi, Fognini bio na zaista negativan način još jednom ispisao tenisku povijest.