Tomljanović zaustavljena u četvrtfinalu US Opena

ATP 6. ruj 202223:46 0 komentara
Rob Prange via Guliver Images

Tunižanka Ons Jabeur, peta nositeljica US Opena, plasirala se u polufinale Grand Slam turnira u New Yorku pobjedom 6:4, 7:6(4) protiv Ajle Tomljanović, hrvatske tenisačice s australskom putovnicom.

U vrlo izjednačenom meču od samog početka Jabeur je zadržala nešto više mirnoće i preciznosti u ključnim trenucima oba seta te se tako po prvi puta u karijeri plasirala u polufinale US Opena.

Inače, ovim uspjehom Jabeur je postala prva afrička tenisačica koja se probila među četiri najbolje na Grand Slam turniru u New Yorku, u Open Eri.

U polufinalu Jabeur će igrati protiv bolje iz ogleda Amerikanke Coco Gauff i Francuskinje Caroline Garcia. Taj se meč igra u noći s utorka na srijedu po hrvatskom vremenu.

Norveški tenisač Casper Ruud prvi je polufinalist US Opena nakon što je pobijedio Talijana Mattea Berrettinija 6:1, 6:4, 7:6(4).

Nakon finala ove godine na pariškoj zemlji Roland Garrosa Ruud je time ostvario novi veliki rezultat na Grand Slam turnirima, a za finale će igrati protiv pobjednika meča Australca Nicka Kyrgiosa i Rusa Karena Hačanova. Taj se dvoboj igra u noći s utorka na srijedu po hrvatskom vremenu.

Peti nositelj Ruud potpuno je dominirao tijekom prva dva seta. Berrettini, inače 13. nositelja, doslovno je statirao na terenu, a razbudio se tek u trećem setu kojeg je morao osvojiti. Naime, vodio je Talijan 5-2, ali i ispustio prednost. Naknadno se o pobjedniku seta odlučivalo u tie-breaku gdje je Ruud brzo poveo 4-1 i time trasirao sebi put među četiri najbolja u New Yorku.