Preokret Đokovića za polufinale US Opena

ATP 9. ruj 20218:27 > 9:38
AP Photo/Frank Franklin II

Novak Đoković izborio je polufinale US Opena pobjedom protiv Mattea Berrettinija s 5:7, 6:2, 6:2, 6:3.

Đoković je izgubio prvi set 7:5, da bi nakon toga ubacio u brzinu više i protivniku prepustio u sljedeća tri seta ukupno sedam gemova.

Srpski tenisač tako je dvije pobjede da postane treći tenisač koji je u istoj godini osvojio četiri Grand Slama. Prije njega to su uspjeli Donald Budge i Rod Laver.

Prva prepreka na tom putu mu je Alexander Zverev.

U drugom polufinalu igraju Auger-Aliassime i Medvedev.

Grčka tenisačica Marija Sakkari (WTA-17.) je plasman u polufinale osigurala pobjedom nad Čehinjom Karolinom Pliškovom, četvrtom na WTA ljestvici, sa 6:4, 6:4. Polufinalistici Roland Garrosa Sakkari je za pobjedu nad Čehinjom trebao sat i 23 minute.

Suparnica u polufinalu bit će joj britanska senzacija Emma Raducanu, 150. na WTA ljestvici, koja je do polufinala došla iz kvalifikacija.