Mektić ostao prekratak, Murray/Mattek osvojili US Open

US Open 8. ruj 201819:23 > 19:25

Nikola Mektić i njegova partnerica Alicja Rosolska poraženi su u finalu mješovitih parova na US Openu nakon velike borbe.

Jamie Murray i Bethanie Mattek-Sands osigurali su titulu pobjednika nakon rezultata 2:6, 6:3, 11:9.

Bio je to vrlo težak i neizvjestan meč koji su daleko kvalitetnije otvorili Mektić i njegova poljska partnerica uzevši prvi set sa samo dva izgubljena gema. No, u drugoj dionici britansko-američki par se razigrao, bolje držao vlastite servise da bi početni udarac protivnika oduzeli kod vodstva 4:3.

Odlučujući set igrao se po pravilu match tie-breaka do deset osvojenih poena. Mektić i Rosolska odjurili su do vodstva 4:1 da bi zatim upali u loš ritam izgubivši šest uzastopnih poena. Uspjeli su prihvatiti priključak, a kod 9:8 za protivničku kombinaciju, Jamie Murray servirao je za meč. No, nije iskoristio priliku. Ipak kod 11:10 prilika se ponovno pojavila, ovoga puta brat Andyja Murrayja nije pogriješio i tako je obranio naslov na US Openu koji je lani osvojio s Martinom Hingis. Britancu je ovo šesta Grand Slam titula u parovima, četvrta u konkurenciji mješovitih. S druge strane, Mattek-Sands se okitila osmom GS titulom, a trećom u mješovitim parovima. Ovaj trofej za nju ima posebno značenje obzirom da je lani US Open gledala preko televizije oporavljajući se od teške ozljede koljena.

Nikola Mektić i Alicja Rosolska nisu uspjeli osvojiti prvu Grand Slam titulu, no za 29-godišnjeg Zagrepčanina ovo je samo nastavak jedne sjajne sezone, najbolje u dosadašnjem tijeku karijere.