US Open: Ćorić protiv Rusa traži GS rezultat karijere

US Open 31. kol 201816:34 > 16:38
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Borna Ćorić večeras će igrati treće kolo US Opena protiv Danilla Medvedeva.

Clive Brunskill, Getty Images

Borna Ćorić nikada nije igrao u drugom tjednu Grand Slam turnira, prvi put će taj rezultat pokušati ostvariti večeras kada će protivnik u trećem kolu biti Rus Daniil Medvedev.

Hrvatski i ruski igrač upoznali su se ove godine, prvi međusobni meč odigrali su u Wimbledonu gdje je Medvedev bio za klasu bolji (7:6, 6:2, 6:2) iskoristivši Bornine slabosti na njemu najlošijoj podlozi. No, Ćorić je uzvratio na američkom betonu prije točno 18 dana na ATP 1000 eventu u Cincinnatiju. Dvadeseti igrač svijeta slavio je 6:2, 6:3 pokazavši time da se ipak daleko bolje osjeća na betonu.

(Photo by Mark Metcalfe/Getty Images)

Međutim, Medvedev je prošlog tjedna osvojio drugi turnir karijere na betonu u New Havenu, a da je pronašao formu potvrdio je i dvjema uvjerljivim pobjedama na posljednjem Grand Slam turniru sezone. Slavlje protiv sunarodnjaka Donskyja nije bilo iznenađenje, no uvjerljiv nastup i pobjeda nad Stefanosom Tsitsipasom izazvala je pozornost. Iako je izgubio treći set protiv 20-godišnjeg Grka, možemo reći da je to bio trenutak slabosti obzirom da je i u toj dionici osigurao vodstvo 4:2. U četvrtom setu zaključio je posao za ukupnu pobjedu 6:4, 6:3, 4:6, 6:3.

Borna, s druge strane, nije imao puno teži posao. Pobjede nad Florianom Mayerom i Robertom Carballesom Baenom bile su očekivane. Sada slijedi pravi izazov. Ćorić je lani u New Yorku završio nastup u trećem kolu, sada je nova prilika da napokon probije barijeru ulaska u osminu finala jednog Grand Slama.

Dvoboj Ćorića i Medvedeva na rasporedu je posljednji od četiri na terenu 17 (neće početi prije 23 sata po hrvatskom vremenu).