Rafa uvjerljiv,Verdasco svladao Murraya u odličnom meču

US Open 30. kol 20185:46 > 5:48
Mike Stobe/Getty images

Najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal plasirao se u treće kolo US Opena pobjedom nad Kanađaninom Vasekom Pospišilom 3:0 u setovima.

Rafa je rutinski savladao 88. igrača na listi sa 6:3, 6:5, 6:2 za dva sata igre i u trećem kolu ga čeka susret sa Karenom Khachanovim, koji je pobijedio Lorenza Sonega sa 7:5, 6:3, 6:3.

Španjolac je od starta dominirao uzveši protivniku prvi servis gem za prednost koju Pospišil nije uspio nadoknaditi u nastavku.

Ipak, u drugom setu Kanađanin prvi radi brejk i stiže do 4:2, međutim, tada Nadal dodaje gas, u naredna četiri gema Pospišilu prepušta samo poen, za preokret i vodstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je bio formalnost – Rafa je odmah brejknuo protivnika, zatim još jednim kompletiranim brejkom stigao do 5:1 kad je pitanje pobjednika bilo rješeno.

Verdasco, trenutno 32. igrač svijeta, savladao je Britanca sa 7:5, 2:6, 6:4, 6:4 za tri sata i 26 minuta igre.

Murray je prikazivao dobar tenis od starta, ali mu je nedostajalo odlučnosti u ključnim momentima. Poslije dvije razmjene brejkova rezultat u prvom setu je bio 4:4, da bi Verdasco u 11. gemu ponovo brejknuo Murraya i poslije spašene brejk lopte poveo sa 1:0.

Britanac je od sredine drugog seta pružao odličnu igru, pa je pri vodstvu 3:2 nanizao tri gema, uključujući i dva brejka, za poravnanje u setovima.

Ipak, uslijedio je veliki pad u nastavku. Verdasco je preuzeo kontrolu, brzo došao do 4:1 u trećem setu, posle čega se Murray nije uspio vratiti.

U posljednjem setu ključan trenutak dogodio se u sedmom gemu. Tad je Španjolac napravio brejk, otišao na 5:3 i u posljednjem gemu koji je trajao više od 10 minuta i u kojem je Murray imao pet brejk lopti za povratak u meč, Verdasco je iskoristio svoju treću meč loptu i zakazao susret trećeg kola sa trećim igračem svijeta Juan Martinom Del Potrom.