US Open: I druga hrvatska predstavnica napušta New York

US Open 28. kol 20180:24 > 0:25
David Ramos, Getty Images Sport

Hrvatska više nema predstavnica u ženskom ždrijebu US Opena, nakon Donne Vekić poražena je i Petra Martić od koje je bolja bila Lucie Šafarova rezultatom 6:4, 6:4.

Matthew Stockman/Getty Images

Nakon sat i pol tenisa Martić nije uspjela na pravi način parirati češkoj tenisačici.

No, Petra je imala svoje prilike, u prvom setu čak pet break lopti, no samo je jednu iskoristila, u drugoj dionici, tek jedna propuštena prilika. Šafarova je u drugom setu igrala impresivno, pogotovo na početnom udarcu, ubacila je 79 posto prvih servisa, a izgubila je tek sedam poena. Na servisu hrvatske tenisačice zaradila je četiri break prilike, iskoristila je jednu koja je bila dovoljna za konačnu pobjedu.

Hrvatski tenis porazima Martić i ranije Donne Vekić ostao je bez predstavnica u ženskom ždrijebu već nakon prvog dana.

Sloane Stephens započela je obranu naslova lakom pobjedom protiv Evgenije Rodine, dok je puno teži posao, u tri seta imala Venus Williams svladavši Svetlanu Kuznjecovu.