US Open: Ćorić "zaštucao" pa sredio Mayera

US Open 27. kol 201823:47 > 23:50
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Borna Ćorić opravdao je ulogu favorita, uz manji problem u trećem setu, prošao je Floriana Mayera sa 6:2, 6:2, 5:7, 6:4.

Ćorić je u prva seta bio dvije klase iznad njemačkog veterana koji je u mlađim danima imao podosta lijepih pobjeda. No, ti su dani u prošlosti, a Borna je budućnost.

Drugorangirani hrvatski igrač ipak je imao manjih problema u trećem setu, pad koncentracije u ključnom trenutku, kod 5:6 na vlastitom servisu koštalo ga je dodatnih pola sata ostanka na terenu. U četvrtom je setu osigurao rani break i bez većih ga problema držao do kraja meča.

Bornu u drugom kolu očekuje još jedan protivnik koji ne bi trebao predstavljati veći izazov, španjolski specijalist za zemlju Roberto Carballes Baena koji je sa 3:6, 6:2, 6:4, 7:6 nadigrao domaćeg igrača Mitchella Kruegera.

Muški dio ždrijeba, kao i obično ponudio je iznenađenja već u prvom danu. Najveći šok ponudio je 37-godišnji talijanski veteran Paolo Lorenzi koji je nadigrao 16. tenisača svijeta, Britanca Kylea Edmunda rezultatom 4:6, 6:4, 7:5, 6:1. Društvo mladom Britancu na putu kući praviti će Roberto Bautista Agut koji je ispao od nekadašnjeg prvog juniora svijeta, poznatog samo najzagriženijim pratiteljima tenisa, Jasona Kublera. Australac je slavio s pomalo senzacionalnih 6:3, 6:3, 6:4. Stan Wawrinka drugi Grand Slam zaredom u prvom je kolu porazio osmog nositelja Grigora Dimitrova. Za razliku od Wimbledona gdje je Bugarin osvojio prvi set, ovoga puta Švicarac je bio neumoljiv s glatkih 6:3, 6:2, 7:5. Andy Murray odigrao je prvi Grand Slam nakon trinaest mjeseci, slavio je protiv Jamesa Duckwortha sa 6:7, 6:3, 7:5, 6.3.

Turnir je završio za najvećeg ruskog talenta, Andreyja Rubleva koji je s 3:1 u setovima poražen od francuskog veterana Jeremyja Chardyja. Sam Querrey predao je meč Andreasu Seppiju kod vodstva talijanskog tenisača s 2:1 u setovima. Dušan Lajović u četiri je seta porazio Damira Džumhura, a Taylor Fritz preokrenuo je minus od 0:2 u setovima protiv Mische Zvereva.

Pobjede su zabilježili još i John Isner, Fernando Verdasco, Nicolas Jarry, te Miloš Raonić.