US Open: Sevastova prejaka za Donnu Vekić

US Open 27. kol 201823:12 > 23:23
Clive Mason, Getty Images Sport

Najbolja hrvatska tenisačica, Donna Vekić završila je svoj nastup u New Yorku, poražena je od Anastasije Sevastove 6:2, 2:6, 6:3.

Andy Lyons/Getty Images

Nakon jednog sata i 51 minute igre bolja je bila 19. nositeljica Anastasia Sevastova.

Latvijka je u prvom setu briljirala, usprkos lošem prvom servisu (38 posto) izgubila je samo sedam poena na početnom udarcu. S druge strane, pritiskala je Vekić na svakom servisu iskoristivši dvije break prilike za isto toliko breakova. U drugom setu, hrvatska tenisačica bila je daleko agresivnija, to je bio tenis koji je davao nadu u pozitivan završetak meča. Servis Sevastove bio je devastiran, a Donna je koristila gotovo svaku priliku koju je dobila.

Ipak, u posljednjem setu, Vekić nije znala iskoristiti prilike, prokockala je sve tri break šanse dok je Latvijki jedan oduzeti servis bio dovoljan da osigura plasman u drugo kolo gdje će joj protivnica biti pobjednica dvoboja Hercog-Liu.

U ostalim dnevnim mečevima ženskog dijela ždrijeba, pobjede su ostvarile favorizirane Muguruza, Makarova, Mertens, Pliškova i Barty. Malim iznenađenjem može se smatrati poraz Agnješke Radwanske protiv Tatjane Marije, njemačka igračica slavila je sa 6:3, 6:3.