Šokantan početak US Opena: Kraj za Simonu Halep

US Open 27. kol 201818:28 > 18:35
(Photo by Matthew Lewis/Getty Images

Kakav početak US Opena! Prva igračica svijeta izgubila je u prvom nastupu od Kaije Kanepi rezultatom 6:2, 6:4.

Prvi meč dana i odmah prvi šok na US Openu! Prva igračica svijeta i aktualna pobjednica Roland Garrosa, Simona Halep poražena je nakon odličnog nastupa estonske tenisačice Kaije Kanepi.

Prvu break loptu Halep je zaradila tek sredinom drugog seta, nešto kasnije i drugi put je oduzela servis protivnici, no sve je to bilo praćeno gubicima vlastitog servisa. Kanepi je na koncu došla u priliku servirati za meč kod 5:4 i šansu nije propustila! Ovo je tek druga pobjeda Kanepi nad tenisačicom iz svjetskog top 10. Poraz Halep označio je i prvi put da je prva nositeljica poražena u uvodnom kolu US Opena u Open eri tenisa.

Meč je inače predstavio službeno otvaranje obnovljenog Louis Armstrong stadiona, drugog po veličini i važnosti na US Openu (iza Arthur Ashea). Novi Armstrong je proširenog kapaciteta, a još važnije i postavljenog krova.

Sljedeća protivnica Estonki biti će švicarska tenisačica Jill Teichmann koja je još lakše došla do drugog kola nadvisivši Slovenku Dalilu Jakupović sa 6:3, 6:0.

Od mečeva prvog kola koji su završili, Elina Svitolina morala je igrati tri seta kako bi prošla Saschiju Vickery (6:3, 1:6, 6:1), Irina Begu svladala je još jednu domaću tenisačicu Jennifer Brady sa 6:3, 6:3. Kineskinja Wang izbacila je Magdalenu Rybarikovu u dva seta, Vera Lapko bila je bolja od Katrine Bondarenko.

Na muškoj strani ždrijeba završena su dva meča, Jack Sock je u tri seta prošao Guida Andreozzija, dok je Karen Khachanov opravdao ulogu favorita protiv Alberta Ramosa.