Kakav borac, Borna epskim preokretom izbacio Tsitsipasa

US Open 5. ruj 20207:46 > 7:59
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Na Louis Armstrong stadionu u New Yorku gledali smo teniski klasik koji će se još dugo pamtiti

Dok smo mi spavali, hrvatski tenisač je odradio meč karijere. Čudesni Borna je nakon više od četiri i pol sata na US Openu izbacio četvrtog nositelja, Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6 (4).

Pa krenimo redom. U prvom setu hrvatski tenisač odmah na startu meča oduzima servis Grku, ali Tsitsipas vraća svoj servis. Sve je bilo mirno do tie-breaka kada je Tsitsipas uzeo set. Borna je puno bolje zaigrao u drugom setu te mu je jedan reak bio dovoljan da vrati stvari na početak. Slična situacija dogodila se i u trećem setu, ali ovaj put je sreća bila na strani Tsitsipasa.

A ono što se dogodilo u četvrtom setu, to se može riječima opisati. Grčki tenisač je imao vodstvo od čak 5:1 i svi su pomislili da je gotovo. A onda se Borna čudesno uzdigao i to sve vratio i okrenuo na svoju stranu dobivši set 7:5. A važno je napomenuti da je u tom setu Grk imao čak šest-meč lopti.

No, Tsitsipas odmah u petom setu oduzima servis Borni pri rezultatu 2:2. Ćorić odmah u sljedećem setu uzvraća i vraća svoj servis. Još je četiri puta  Tsitsipas imao priliku ponovno napraviti break, ali otišlo se u tiebreak gdje je Borna bio mirniji i prošao u osminu finala turnira u New Yorku.

U osmini finala ima nešto lakši zadatak ovaj put od Grka, protivnik mu je Australac Jordan Thompson koji je izbacio Kazahstanca Kukuškina.