US Open 2. ruj 20208:32 > 8:43
(Photo by Emilee Chinn/Getty Images)

US Open zaista je bio uzbudljiv za hrvatske predstavnike u prvom kolu, na kraju su svi prošli u drugo kolo osim Ive Karlovića

Nakon što smo prošli stresan meč s Marinom Čilićem, u noćnom terminu US Openu imali smo po još jednog hrvatskog predstavnika te predstavnicu.

Ivo Karlović oprostio se već u prvom kolu turnira na terenima u New Yorku, bolji od njega bio je Francuz Richard Gasquet sa 7:6 (0), 7:6 (4), 6:1. Nešto malo manje od dva sata bilo je potrebno Gasquetu da slavi i prođe drugo kolo gdje ga čeka De Minaur.

Karlović je unatoč porazu postavio zanimljiv rekord. Postao je najstariji tenisač na US Openu od 1977. i Kena Rosewalla koji je tada ima skoro 43 godine. Karlović će u veljači sljedeće godine napuniti 42.

I Donna Vekić bila je u velikom zaostatku nakon prvog seta koji je izgubila 6:3 od Čehinje Kristine Pliškove, dok je u drugom gubila 4:2. Odvela je drugi set u tiebreak koji je dobila, a onda u trećem setu pri rezultatu 4:4 oduzela servis češkoj tenisačici i mirno privela pobjedu kraju.

Hrvatsku tenisačicu u drugom kolu očekuje nešto lakši zadatak od Čehinje, protivnica joj je Rumunjka Tig koja je 88. na WTA ljestvici.