RG: Šok u Parizu – Struff sredio Rubleva!

Roland Garros 1. lip 202116:56 > 16:57 0 komentara
Francois Nel / Staff

Andrej Rublev još je jedno veliko ime koje rano završava nastup na Roland Garrosu, porazio ga je Jan-Lennard Struff s 3:2 u setovima.

Jan-Lennard Struff zna kako pobijediti igrače iz top deset kluba, takvo nešto činio je već dovoljno puta da bi ga igrači iz tog kruga shvatili ozbiljno. Možda Andrej Rublev nije shvatio upozorenje.

Struff je odigrao sjajan meč, uspio se oporaviti nakon što je ispustio prednost od 2:0 u setovima da bi u petoj dionici izvrsno servirao od početka do kraja te uz jedan break napravio veliki rezultat. Njemački tenisač posebno je oduševio u poenima nakon prvog servisa, osvojio ih je čak 79 posto. Iako je Rublev imao više winnera (65-63) i manje neprisiljenih pogrešaka (47-55), Struff je bio taj koji je koristio prilike kada su se ukazale. Trideset i jednogodišnji Nijemac koji je trenutno 42. igrač svijeta zabio je 25 aseva naspram trinaest svog protivnika.

Ovo je inače treća pobjeda Struffa nad Rusom, to je jednom uspio učiniti i na turniru u Sankt Peterburgu prije tri godine, a prvu pobjedu ostvario je upravo na pariškoj zemlji i to 2016. godine kada su zaigrali u kvalifikacijama.

U ranijim mečevima dana nije bilo većih iznenađenja u muškom dijelu ždrijeba, pobjede su ostvarili između ostalih De Minaur, Bedene, Berankis i Monfils.

Kod djevojaka favoritkinje su uglavnom slavile, a izdvajamo poraz Zadranke s američkom putovnicom Bernarde Pere koja je uspjela oduzeti set najboljoj igračici svijeta Ashleigh Barty prije nego je ipak pala u tri seta (6:4, 3:6, 6:2).