Anisimova novom senzacijom ispisala povijest!

Adam Pretty/Getty Images

Prošlogodišnja osvajačica Roland Garrosa Simona Halep završila je sudjelovanje u četvrtfinalu tog turnira, jer je bolja od nje bila Amerikanka Amanda Anisimova s 2:0.

Anisimova, 51. tenisačica svijeta, pobijedila je Rumunjku, koja je treća na svijetu, bez mnogo problema za 70 minuta igre – 6:2, 6:4 i tako priredila veliko iznenađenje.

Mlada, 17-godišnja igračica postala je prva koja se plasirala u polufinale Roland Garrosa (računajući obje konkurencije), a da je rođena u 21. stoljeću.

Od starta je Anisimova igrala odvažno protiv Halep, napadala od prvog udarca, i poslije uvodnog opipavanja snaga (2:2) nanizala četiri gema za osvajanje prvog seta. Halep je pri vodstvu Anisimove do 4:2 imala break loptu i priliku da se vrati u set, ali je nije iskoristila.

U visokom ritmu Amerikanka je igrala i u drugom setu i poslije ranog breaka povela sa 3:0.

Nekadašnja najbolja tenisačica svijeta uspjela je uzvratiti u sedmom gemu, zatim je na 4:4 imala break loptu za potpuni preokret, međutim, Anisimova je sačuvala servis i potom novim breakom riješila meč.

Finale će tražiti preko Australke Ashleigh Barty, koja je u dva seta bila bolja od Madison Keys – 6:3, 7:5.

Barty je bilo dovoljno 70 minuta igre da savlada 14. igračicu svijeta. Prvi set je riješen breakom u osmom gemu, dok je drugi bio nešto uzbudljiviji. Ponovo je Barty došla prva do breaka za vodstvo 5:3, ali je potom Keys osvojila sljedeća dva gema.

To, ipak, nije bilo dovoljno da izbori treći set pošto je Barty uzela sljedeća dva gema i set