Đoković nakon pet setova izborio finale protiv Nadala

(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Novak Đoković i Rafael Nadal igrat će u nedjeljnom finalu Roland Garrosa koji se održava u Parizu

Prvi reket svijeta Novak Đoković svladao je Grka Stefanosa Tsitsipasa 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1 nakon skoro četiri sata igre.

Nakon što je prvi tenisač svijeta bez većih problema dobio prva dva seta, u trećem je napravio “break” i kod 5-4 servirao za pobjedu, te se činilo da će lako do finala. Đoković je imao i meč-loptu na svoj servis, no Tsitsipas je pronašao snage, izjednačio na 5-5, a potom je sa svojom dobro igrom i Đokovićem pogreškama uzeo dva uzastopna gema i set.

Četvrti set započeo je bolje Tsisipas, poveo s 2-0, ali je Đoković odmah vratio izgubljeni servis. No, kako je vrijeme odmicalo Grk je igrao sve bolje i u 10. gemu dočekao Đoković slabiji servis-gem za poravnanje u setovima.

U petom setu je ipak Grk ostao bez snage nakon vodstva 1-0, Đoković je brzo napravio “break”, a do kraja 22-godišnji Grk nije uspio doći više do gema, pa će svijet u nedjelju opet gledati teniski klasik Đoković-Nadal.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni dvoboj i četvrta pobjeda Đokovića, koji se po peti puta plasirao u finale Roland Garrosa.