Tako blizu, a tako daleko – Gojo i Konjuh neće igrati AO!

Australian Open 13. sij 202111:39 > 11:43
Getty images/ Jan Kruger

Ana Konjuh i Borna Gojo nisu uspjeli izboriti nastup na Australian Openu.

Ana Konjuh je imala veliku šansu protiv Sare Errani. Nakon silnih problema s ozljedama, Konjuh je sretna što se nalazi na teniskom terenu, a sada je imala izvrsnu priliku naći se na prvom Grand Slam turniru sezone.

Dobila je prvi set 6-3, drugi izgubila nakon slabe igre osvojivši samo dva gema. U trećoj dionici Errani je povela s 4-0, no dubrovačka tenisačica se vraća i izjednačuje rezultat. Međutim, kod 4-5 servirala je za opstanak u meču, ruka je zadrhtala, talijanska veteranka odlazi na 15-40 da bi iskoristila drugu meč loptu.

Borna Gojo imao je fantastičnu priliku izboriti prvi nastup na jednom Grand Slam turniru. Protiv Henrija Laaksonena iz Švicarske servirao je za meč kod 5-4 u trećem setu, no nije uspio, a u super tie-breaku poražen je s 10-7. Velika šteta za hrvatske predstavnike!