Nadal šokiran! Imao sve, pa izgubio u maratonu od Tsitsipasa

Australian Open 17. velj 202114:00 > 19:01
(Photo by Linnea Rheborg/Getty Images)

Drugi igrač svijeta Rafael Nadal poražen je u četvrtfinalu Australian Opena od Stefanosa Tsitsipasa nakon što je vodio 2:0 u setovima. Konačni rezultat bio je 3:6 2:6 7:6 6:4 7:5 za grčkog tenisača

Pravi četverosatni spektakl gledali smo na Rod Laver Areni u posljednjem četvrtfinalu Australian Opena.

Nadal je uvjerljivo slavio u prva dva seta sa 6:3 i 6:2, međutim Tsitsipas je počeo puno bolje igrati u nastavku meča i stigao do nevjerojatnog preokreta.

U trećem setu je slavio u trinaestoj igri, u četvrtom je napravio break kod rezultata 4:4 i odveo meč u peti set. U posljednjem setu se činilo da ćemo ponovno gledati ‘tie break’, ali je Tsitsipas napravio break kod 5:5 i došao do servisa za meč.

Nije bilo lako, Nadal je imao i jednu break loptu za povratak, ali servis Grka je radio odlično. Tsitsipas je zatim iskoristio svoju treću meč loptu briljantnim bekendom po paraleli i došao do drugog polufinala na Australian Openu.

Treba napomenuti da je ovo bio tek treći poraz u karijeri Rafaela Nadala nakon što je vodio 2:0 u setovima. Od Federera je izgubio 2005. godine u finalu Miamija, te od Fabija Fogninija na US Openu 2015. godine.

Tamo će ga čekati odlični Rus Danil Medvedev s kojim ima negativan omjer 1-5.

Drugo polufinale čine prvi igrač svijeta Novak Đoković i najveća senzacija turnira Rus Arslan Karatsev.