Nadal izgubio prvi set na Australian Open

ATP 21. sij 202214:54 > 14:54
AP Photo/Hamish Blair via Guliver Image

Španjolski tenisač Rafael Nadal prošao je treće kolo Australian Opena nakon što je sa 6:3, 6:2, 3:6, 6:1 bio bolji od Rusa Karena Hačanova.

Nakon što je s 3:0 pobjeđivao Girona i Hanfmanna po prvi puta ove godine u Melbourneu Nadal je izgubio set, no njegova pobjeda protiv 28. nositelja na Australian Openu nije došla u pitanje.

U uvodna dva seta Nadal je odmah na startu dolazio do breaka prednosti što mu je otvorilo put do 2-0 u setovima. Već u drugoj dionici Hačanov je počeo igrati znatno bolje, a pogotovo se ruski tenisač iskazao u trećem setu gdje je slomio Nadala, smanjio je broj pogrešaka te se djelomično vratio u meč.

No, s početkom četvrtog seta ponovno je krenula dominacija 35-godišnjeg Nadala koji je lako izborio osminu finala gdje će igrati protiv pobjednika meča Karacev – Mannarino.

Nadal u Melbourneu lovi 21. titulu na Grand Slam turnirima, kao i tek drugu na Australian Openu gdje je u karijeri slavio jedino 2009. godine.