Đoković pomeo Medvjedeva za deveti Australian Open!

Australian Open 21. velj 202111:40 > 12:30
(Photo by Cameron Spencer by Guliver

Prvi reket svijeta Novak Đoković nije imao previše problema u finalu u Melbourneu.

Novak Đoković osvojio je deveti Australian Open, Medvjedev jednostavno nije imao nikakve šanse. Na kraju pobjeda u tri seta 7:5, 6:2, 6:2.

Đoković je na uvjerljiv način stigao do svog 18. Grand Slam naslova u karijeri i približio se surekorderima Rogeru Federeru i Rafaelu Nadalu koji imaju po 20 trofeja svaki.

Srpski tenisač je prekinuo pobjednički niz Danila Medvjedeva koji je osvojio posljednja četiri turnira na kojima je igrao i pritom nanizao dvadeset pobjeda. Među ostalima, u tom je nizu pobijedio i Novaka Đokovića u grupnoj fazi prošlogodišnjeg ATP Finala u Londonu.

No, u svom drugom Grand Slam finalu u karijeri, nakon US Opena 2019. kad je u pet setova poražen od Nadala, 25-godišnji Rus je bio ravnopravan suparnik samo u prvom setu, u kojem je nadoknadio rani ‘break’ zaostatka (1-3), ali je ponovno izgubio servis kad je trebao izboriti ‘tie-break’.

Medvjedev je krenuo ‘breakom’ u drugi set, ali to je bilo sve od njega. Đoković je nanizao četiri gema i lakoćom osvojio drugu dionicu, a jednako je uvjerljiv bio i u trećem setu, ne dopustivši Rusu bilo kakvu priliku za eventualni preokret.

Bio je to njihov osmi međusobni dvoboj i peta Đokovićeva pobjeda kojom je došao do svog 82. naslova u karijeri te za njega zaradio  2,75 milijuna australskih dolara te 2000 bodova. Medvjedev će uz utješni trofej i 1200 bodova iz Melbournea otići bogatiji za 1,5 milijuna australskih dolara.