Ćorić uvjerljiv, Vekić napokon slavila!

Australian Open 9. velj 20218:17 > 8:22 0 komentara
Hannah Peters / Staff

Uspješan dan za hrvatske predstavnike u Melbourneu, pobjede su ostvarili Borna Ćorić i Donna Vekić.

Borna Ćorić relativno lako odradio je posao protiv Guida Pelle pobijedivši 6:3, 7:6, 7:5. Meč je trajao dva i pol sata, a Borna je sjajno servirao. Ispalio je čak 23 asa, ubacio odličnih 70 posto prvog servisa, a spasio je i dvije od tri break šanse protivnika. Sam ih je stvorio jedanaest iskoristivši četiri. Ćorić je imao i 52 winnera nasuprot samo 27 protivnika. Najboljeg hrvatskog tenisača u drugom kolu očekuje Amerikanac MacKenzie McDonald.

Donna Vekić naporno je radila kako bi napokon upisala pobjedu, svladala je Kineskinju Yafan Wang s 4:6, 6:3, 6:4. Donna se vratila nakon zaostatka u posljednjem setu, a kod vodstva 5:4 osvojila je četiri povezana poena na servisu protivnice. Meč je traja dva sata i 36 minuta. Bio je to susret u kojem je Vekić imala više neprisiljenih pogrešaka (53) naspram winnera (46), međutim više je riskirala od protivnice i na kraju zasluženo proslavila pobjedu, prvu nakon šest uzastopnih poraza na WTA Touru. Donnu u drugom kolu očekuje lanjska senzacionalna polufinalistica Roland Garrosa, Nadia Podoroska.

U utorak će svoj meč prvog kola igrati Petra Martić koju očekuje dvoboj protiv Olge Danilović.

Inače, turnir je ostao bez nekoliko poznatih imena. Na muškoj strani ždrijeba ispali su David Goffin (Alex Popyrin) i Roberto Bautista-Agut (Radu Albot), dok je kod žena ispala Viktorija Azarenka (Jessica Pegula).