Donna samo za SK: Ljuta sam i razočarana zbog poraza

Australian Open 16. sij 201910:11 > 10:16
Scott Barbour, Getty Images Sport

Donna Vekić je odmah nakon iznenađujućeg poraza u drugom kolu Australian Opena od 240. igračice svijeta Australke Kimberly Birrel dala ekskluzivnu izjavu samo za Sportklub.

Donna je u ovaj Australian Open ušla s puno očekivanja nakon što je po prvi puta u karijeri ušla u top 30 igračica svijeta. U prvom kolu je bez većih problema svladala Kristinu Mladenović i činilo se kako će i protiv mlade Australke ostvariti pobjedu. Međutim, Donna je igrala nešto ispod svoje i nije uspjela slaviti protiv odlične Birell koja je odigrala zaista odličan meč.

SPORTKLUB: Kako se osjećaš nakon ovog poraza?

DONNA: Vrlo sam ljuta, tužna i razočarana… Nisam odigrala svoj najbolji meč i to me danas koštalo. Prva dva seta su zaista bila izjednačena, ali u trećem je ona odigrala praktički bez greške i danas je bila bolja protivnica.

SPORTKLUB: Koji je razlog nešto slabije tvoje igre danas?

DONNA: Dobro pitanje, ne znam što bih rekla na to. Osjećala sam se dobro cijeli dan, zagrijavanje je bilo odlično i ne znam što je pošlo po zlu na terenu.

Takashi Aoyama/Getty Images

SPORTKLUB: Kako bi ocijenila igru protivnice danas?

DONNA: Odigrala je odličan meč. Bila je jako agresivna, brza i nije mi dala puno prostora za napad. Pogotovo u trećem setu gdje je zaista odigrala praktički bez greške, jedino što si mogu predbaciti je kada sam napravila dvije dvostruke pogreške na početku seta i izgubila svoj servis, ali sve ostalo je ona odigrala odlično.

SPORTKLUB: Što se događa u tvojoj glavi kada vidiš da ne ide? Kako proživljavaš meč u svojoj glavi?

DONNA: Borim se za svaki poen kao da je posljednji. Tako je bilo i danas, jednostavno ona je bila bolja i na kraju zasluženo pobijedila.

SPORTKLUB: Što sad slijedi?

DONNA: Ništa, vraćam se treninzima i prvi sljedeči turnir mi je u St. Peterburgu pa nakon toga FED Cup.