Čilić komplicirao pa sredio Bautistu!

Marin Čilić drugi meč zaredom prošao je meč u pet setova na Australian Openu.

Morgan Hancock / Stringer

Bio je to još jedan od niza mečeva koje je Marin Čilić komplicirao velikim brojem pogrešaka, no i ovoga puta kao i protiv Benoitea Pairea izborio je veliku pobjedu nad Robertom Bautistom Agutom – 6:7, 6:4, 6:0, 5:7, 6:3.

Meč je trajao četiri sata i deset minuta, a mogao je završiti mnogo ranije. Naime, Čilić je nakon potpunog preokreta u drugom i trećem setu poveo s 3:1 u četvrtom, međutim tada se po tko zna koji put u Marinovu igru umiješala ‘vanjska sila’, na koncu Španjolac je iskoristio prvu set loptu u dvanaestom gemu.

Posljednji pet set prošao je u potpunoj dominaciji Čilića, rano je uzeo break, kod 4:2 je imao loptu za drugo oduzimanje servisa, uprskao je, a onda idući gem spasio 0:30. Srećom, nije imao potrebu servirati za pobjedu, kod 5:3 iskoristio je drugu meč loptu nakon što je na prvoj promašio otvorenu paralelu po forehand strani.

Statistički, to je bio klasični meč Marina Čilića. Zabio je čak 76 winnera (Bautista 39), ali imao je i 54 neprisiljene pogreške. Također, pogodio je i 24 as servisa.

Marina u nastavku turnira, osmini finala očekuje Miloš Raonić koji je iznenadio šestog nositelja Stefanosa Tsitsipasa u tri seta – 7:5, 6:4, 7:6.