Ančić za SK: ‘Rus je neugodan, ali Đoković piše povijest’

ATP 12. ruj 20218:52 > 8:52 0 komentara
AP Photo/Elise Amendola

Mario Ančić bio je poseban gost Sportkluba gdje je najavio finale US Opena između Novaka Đokovića i Daniila Medvedeva.

Saša Ozmo razgovarao je s Ančićem o svemu što navijače očekuje u nedjeljnom finalu kada Novak Đoković ima povijesnu priliku postati najuspješnijim muškim Grand Slam pobjednikom u povijesti.

Novakova priprema za finale počela je čim je završio meč protiv Zvereva. U New Yorku sam vidio cijelu njegovu ekipu kao i Novaka, pratio sam meč protiv Nishikorija. Pobijedio je Japanca kao i Berrettinija koji su Grand Slam finalisti, pa zatim i Zvereva koji je nedavno osvojio olimpijsko zlato. Stoga, prva stvar koja se morala odraditi jest oporavak,” objasnio je Ančić za Sportklub.

Splićanin je objasnio kakav će biti Đokovićev pristup u velikom finalu.

Novak je najavio kako će igrati meč kao da mu je posljednji, ganja taj rekord, ostavit će umor sa strane iako se dosta toga nagomilalo, a k tome, Medevedev je imao i lakši ždrijeb. Novakov kondicijski trener je čitavo vrijeme s njim, zna kako pomoći svom igraču da ostane maksimalno spreman za posljednji meč. Novak će se fokusirati na fizički oporavak, a tenis će vježbati možda pola sata, samo radi zagrijavanja.

Ančić se dotaknuo i Medvedeva.

Rus je neugodan igrač s neobičnim stilom igre, tehnikom, načinom kretanja. Udara prilično nisko, stoji daleko na servisu. Obojica igrača vole igrati u jakom tempu. Prema mom mišljenju, dvije će stvari biti ključne u finalu, s jedne strane retern, a s druge vjerujem da će se Novak drugačije pripremiti za ovaj meč, vidjet ćemo neke modifikacije u njegovoj igri. Pazit će da manje ulazi u duge izmjene s Rusom koji voli takvu igru, a ne sviđa mu se kada mu protivnik podigne loptu, kad se odigra kratak slice, odnosno kad se prilazi mreži,” kaže Ančić.

Ovo će biti deveti okršaj dvojice igrača, Đoković drži prednost 5-2. Medvedev je slavio lani na završnom turniru sezone u Londonu dok su jedini put ove godine igrali na Australian Openu kada je Novak slavio bez izgubljenog seta.

Finale je na rasporedu od 22 sata.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!