Vekić: Bila sam šokirana nakon Janinog poraza…

Federation Cup 8. velj 201918:25 > 18:28
HTS/Mario Ćužić

Hrvatske tenisačice neće imati priliku igrati u finalu turnira Prve skupine Euro-afričke zone Fed Cupa u britanskom gradu Bathu, gdje su u petak poražene od reprezentacije Srbije sa 2-1.

Srbija je povela zahvaljujući pobjedi Olge Danilović nad Janom Fett 2-6, 6-2, 7-6 (7), u dvoboju u kojem je naša tenisačica nadoknadila zaostatak od 2-4 u odlučujućem setu, kod rezultata 4-5 spasila prvu meč-loptu, a potom još dvije u ‘tie-breaku’ (6-4), da bi kod vodstva 7-6 propustila meč-loptu sa servisom.

Povezano

Srpska tenisačica je osvojila tri poena zaredom i donijela prvi bod svojoj reprezentaciji nakon dva sata i 23 minute borbe.

Jana je nakon poraza bila zaista utučena:

“Stvarno mi je žao što nisam uspjela osvojiti bod, ali borila sam se. Nažalost, opet nisam imala ritam servisa, bila sam bolesna tjedan dana prije dolaska u Bath, a meni treba vremena da se vratim u ritam.”

Izjednačila je najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić, koja je nakon jednog sata i 46 minuta igre svladala Aleksandru Krunić sa 1-6, 7-5, 6-1. Naša tenisačica je u drugom setu vodila sa 5-1, ali je dopustila suparnici niz od četiri gema. Ipak, nizom od sedam gemova Osječanka je osigurala pobjedu i po treći put na ovom turniru ekipa pod vodstvom Ive Majoli je po ukupnu pobjedu morala kroz igru parova.

Donna je bila razočarana konačnim ishodom:

“Bio je jako težak meč, u prvom setu sam još bila šokirana onim što se događalo u trećem setu prethodnog meča. Uspjela sam se probuditi i naći svoju igru”.

Koji Watanabe/Getty Images

No, za razliku od dvoboja s Turkinjama i Gruzijkama, ovoga puta igra parova nije bila sretna za našu reprezentaciju, iako su Jurak i Konjuh ekspresno osvojile prvi set sa 6-1. Srpske tenisačice su uzvratile na isti način u drugom setu, a u trećem je odlučio jedan ‘break’, do kojeg su Danilović i Krunić došle u petom gemu. Jurak i Konjuh nisu došle u priliku vratiti taj izgubljeni servis.

Tako će Srbija u subotnjem finalu igrati protiv prvoplasirane reprezentacije iz skupine A, a za prvo mjesto će se boriti Velika Britanija i Mađarska. Hrvatska će s poraženom reprezentacijom igrati za treće mjesto.

Pobjednička reprezentacija turnira u Bathu u travnju će se boriti za ulazak u Svjetsku skupinu 2.(h)