Đoković: ‘Superliga? Moram priznati, ovo ne zvuči dobro’

Nogomet 19. tra 202122:15 0 komentara
(Photo by Matt King/Getty Images)

Cijelog dana iz svijeta sporta pristižu reakcije na osnivanje Superligu, a svoj komentar dao je i prvi tenisač svijeta.

Đoković je odmah istaknuo da nije oduševljen novim natjecanjem.

“Moram se o svemu informirati. Znači li ovo da nema Lige prvaka? Da ne može nitko osim tih 20 se natjecati? Dobro, to je, kada se sve u obzir, putanja nogometa zadnjih 20 godina. Sve ide prema tome. Onaj tko ima para, taj kupi momčad, poslije toga se suzi konkurencija drugim momčadima. Oni imaju problem natjecati se na najvišem nivou što ekonomski znači puno, pogotovo za naše klubove. Ne mogu reći više od ovog, ali na prvi mah, to mi ne zvuči dobro. Volim da se zapravo otvori šansa da se više klubova natječe na najvišem nivou. Tako želim i u tenisu. To daje draž sportu, privlači ljubitelje sporta da ga podržavaju. Baš zato što omogućava iste prilike za veći broj natjecatelja ili klubova.”

Podsjetimo, Real, Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham objavili su da su postigli dogovor o kreiranju novog natjecanja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!