Davis Cup 25. stu 202118:03 > 22:43

Hrvatska muška teniska reprezentacija povela je sa 1-0 protiv Australije u susretu 1. kola skupine D završnog turnira Svjetske skupine Davis Cupa u Torinu zahvaljujući 7:6 (5), 7:5 pobjedi Borne Goje protiv Alekseja Popirina nakon sat i 49 minuta igre.

Gojo je tako opravdao povjerenje izbornika Vedrana Martića koji je u posljednji trenutak dao prednost njemu ispred Nine Serdarušića.

Tijekom čitavog susreta Gojo nije izgubio gem na svoj servis iako je nesigurno krenuo u dvoboj. U trećoj i petoj igri prvoga seta bio je suočen s pet break-lopti, tri kod 1:1 i dvije kod 2:2, no odličnim serviranjem uspio se izvući iz tih situacija. S druge strane, svoju jedinu priliku za oduzimanje servisa suparniku u 11. igri drugog seta je i iskoristio.

Nakon početnih Gojinih nsigurnosti u prvom setu, do kraja te dionice niti jedan igrač nije zaprijetio breakom, a u tie-breaku je Popirin napravio dvije ogromne pogreške forhendom što je Goji bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugom setu opet nije bilo prilika za break do 5:5, a onda je Popirin kod 30-30 napravio dvostruku servis pogrešku i ponudio priliku za break, da bi na break-loptu izbacio bekhend u aut. Potom je Gojo odličnim servisima stigao do vrijedne pobjede.

Borna Gojo bio je razumljivo izuzetno emotivan nakon pobjede, pogotovo kad se zna da mu je igranje za reprezentaciju poseban doživljaj:

“Uvijek kažem, ovo je nešto što se ne može opisati. Kad sam čuo himnu, kad smo izašli… ne mogu ni opisati. Cijeli ovaj tjedan sam zbog toga poletan”, rekao je Gojo, a potom se osvrnuo na naviječe: “Stvarno im hvala. Znam da je teško putovati, i financijski i što se tiče testova, tako da ne mogu izraziti zahvalnost koliko mi znači što su tu”, rekao je Borna.

U drugom susretu igrat će Marin Čilić i Alex de Minaur, a potom još slijedi susret parova.