Čilić spasio meč loptu i izborio polufinale

ATP 26. velj 202113:23 > 13:25

Marin Čilić (ATP - 44.) se plasirao u polufinale ATP turnira u Singapuru spasivši meč-loptu u trećem setu četvrtfinalnog dvoboja protiv 81. igrača svijeta južnokorejskog tenisača Soonwooa Kwona kojeg je nakon dva sata igre nadigrao sa 6:2, 2:6, 7:5.

Čilić je bio nadmoćan u prvom setu, u kojem je južnokorejski tenisač imao problema s početnim udarcem, pogodivši svega 38 posto prvih servisa. Marin je to iskoristio na pravi način te oduzeo servis Kwonu u trećem i petom gemu osvojivši uvjerljivo prvi set sa 6:2 nakon pola sata igre.

No, 81. tenisač svijeta je u drugom setu počeo puno bolje servirati, a u Čilićevu igru su se uvukle pogreške kojih u prvom setu nije bilo. Kwon je u šestom gemu došao do prve prilike za ‘break’ u meču i odmah ju pretvorio u prednost. Čilić priliku za preokret u drugom setu nije dobio, jer je u osmom gemu drugi put zaredom izgubio servis, a time i set.

Hrvatski tenisač se pobrinuo za dramatičan rasplet odlučujućeg seta propustivši prve četiri prilike za ‘break’ u prvom i trećem gemu. U sedmom je konačno uspio ponovno slomiti Kwonov servis, ali je već u sljedećem tu prednost izgubio kad je napravio svoju jedinu dvostruku pogrešku u meču, a potom i nekontroliranim udarcem promašio forhend na break-loptu suparnika.

Korejski tenisač je u desetom gemu stigao i do meč-lopte, ali se Čilić spasio asom. U sljedećem gemu je Čilić iskoristio treću priliku za ‘break’ neobranjivim bekhend reternom te nakon sat i 55 minuta igre došao do servisa za plasman u polufinale.

Nakon dva sata igre Čilić je došao do prve meč-lopte i odličnim servisom zapečatio prolaz u svoje prvo polufinale nakon 16 mjeseci. Tamo ga u subotu čeka 114. tenisač svijeta Australac Alexei Popyrin koji je u četvrtfinalu slavio sa 6:4, 7:6 (7) protiv sunarodnjaka Matthewa Ebdena. Čiliću i Popyrinu će to biti prvi službeni međusobni dvoboj.

U dvoboju protiv Kwona Čilić je zabio 18 asova uz 63 posto pogođenih prvih servisa i 80 posto osvojenih poena na prvom početnom udarcu. Marin je realizirao četiri od 12 prilika za ‘break’, a spasio ih tri od šest.