Novi nevjerojatan poraz Čilića

ATP 25. kol 20218:58 > 8:58 2 komentara
AP Photo/Alex Brandon

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u drugom kolu ATP turnira u Winston-Salemu od Bjelorusa Ilje Ivaške nakon gotovo tri sata igre.

Bjelorus je napravio preokret i šestog nositelja turnira pobijedio s 4:6, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 50 minuta igre.

U prvih pet gemova prvog seta viđena su četiri breaka, po dva sa svake strane da bi Čilić u desetom gemu, iskoristivši treću break set loptu završio prvi set i poveo 1:0.

Dobro je Hrvat počeo i drugi set, uz rani break je poveo 3:0, a imao je i servis za pobjedu pri rezultatu 5:4, ali je Ivaška uspio napravi break, nakon čega je vezao još tri osvojena gema (uz još jedan break) te je odveo meč u treći set.

U odlučujućem setu Ivaška je imao dvije break lopte već u prvom gemu, ali je priliku za break iskoristio tek u sedmom gemu. To mu je bilo dovoljno da se plasira u osminu finala.