Nova godina, stare navike: Čilić imao sve, pa izgubio…

ATP 1. velj 202113:00 > 13:09 0 komentara
Clive Brunskill / Staff

Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP turnira Murray River Open koji se održava u Melbourneu od Francuza Jeremya Chardya

Chardy je slavio sa 2:6 6:3 7:6(8) i pritom spasio čak pet meč lopti, od čega tri vezane u tie breaku trećeg seta.

Marin je odigrao sjajan prvi seti i osvojio ga sa 6:2, nastavio tako i u drugom te kod rezultata 2:2 propustio dvije break lopte. Tu se sve promijenilo, Chardy je osvojio drugi set sa 6:3 i otišlo se u odlučujući. Marin je i u treći set bolje krenuo, imao je četiri break lopte u četvrtom gemu, ali ni to nije iskoristio. Chardy je zatim napravio break, ali Marin je odmah izjednačio na 4-4. Nije to ni približno bilo sve od uzbuđenja u ovom meču. Francuz je ponovno napravio break kod 5-5 i servirao za meč, ali Čilić je uspio izboriti tie break.

Tek tamo kreće prava ludnica, Marin je poveo sa 6-3, došao do tri vezane meč lopte, ali na prvo je promašio lagan forhend i tako dao šansu Francuzu koji se vraća na 6-6. Čilić je zatim propustio još dvije meč lopte i na kraju je Chardy slavio sa 10-8 u tie breaku trećeg seta.

Još jedan gorak poraz za našeg tenisača koji je na trenutke pokazivao odličnu igru, ali manjak konstante ga je ponovno koštao pobjede.