Mektić i Pavić iznenađujuće ispali u drugom kolu Beča

ATP 29. lis 202112:54 > 12:55
(Chris Young/The Canadian Press via AP)

Najbolji par svijeta Nikola Mektić i Mate Pavić izgubili su u drugom kolu ATP 500 turnira u Beču od belgijsko-njemačke kombinacije Gille/Koepfer 3:6 7:6 11:9

Bio je ovo peti poraz najboljeg para svijeta u posljednjih osam susreta. Nakon što su fenomenalnim igrama osvojili Wimbledon i zlato u Tokiju očito je došlo da fizičkog, ali i mentalnog pražnjenja te su uslijedile nešto slabije igre.

U ovom dvoboju su naši tenisači bolje krenuli, osvojili glatko prvi set sa 6:3 te u drugom propustili tri break lopte. U odlučujućem trećem setu koji se igra do 10 poena, naši tenisači su prvi došli do meč lopte pri rezultatu 9:8, ali su njihovi protivnici zatim osvojili tri poena u nizu te upisali veliku pobjedu.

Našem paru slijedi posljednji Masters 1000 turnir sezone u Parizu, te završni Masters u Torinu.