Mannarino preko Srbina do druge titule u karijeri

ATP 28. kol 202211:35
EricxDubost via Guliver

Francuski tenisač Adrian Mannarino osvojio je ATP 250 turnir u Winston-Salemu nakon što je sa 7:6(1), 6:4 u finalu nadjačao srpskog igrača Lasla Đerea.

Osvojio je time 34-godišnji Francuz drugi ATP turnir u karijeri, premijerni je proslavio prije tri godine u Hertogenboschu. Uz to, odigrao je još čak devet finala u kojima je gubio. Đere je ostao na dva osvojena turnira.

Inače, ovogodišnji turnir u Winston-Salemu Mannarino je otvorio tako što je spasio četiri meč lopte u dvoboju protiv Australca O’Connella. Nakon što je taj meč dobio u tri tie-breaka više na putu do konačnog slavlja nije izgubio ni jedan set.

Blizu izgubljenog seta je bio u finalu protiv Đerea budući je Srbin napravio startni break, a potom imao nove dvije šanse za udvostručenje velike prednosti. No, Mannarino se izvukao iz tih neugodnosti, dogurao do tie-breaka gdje je potpuno dominirao. U drugom setu dovoljan mu je bio jedan break za ukupnu pobjedu.