Michael Dodge/Getty Images

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u polufinale ATP Challengera u Surbitonu kojim je otvorena sezona tenisa na travi.

Grant Halverson/Getty Images

Karlović je tekući tjedan proveo na omiljenoj travi, odabrao je vrlo jak Challenger u Surbitonu, predgrađu Londona gdje se tradicionalno otvara sezona tenisa na travi.

Nakon što je kiša odgodila neke mečeve četvrtfinala koji su se trebali odigrati u petak, Doktor Ivo potencijalno je trebao odigrati dva meča u subotu, naravno pod uvjetom da je prošao četvrtfinalnog protivnika. Na drugoj terena našao se Viktor Troicki. Srpski tenisač dobio je prvi set 6:2, Karlović se vratio u drugom uzevši ga sa 7:5. Meč je odlučen u tie-breaku posljednjeg seta, Troicki je bio koncentriraniji.

Viktor Galović nalazi se u Stuttgartu gdje će se igrati prvi od dva ATP turnira na travi idućeg tjedna, hrvatski igrač pokušat će kroz kvalifikacije doći do glavnog turnira. U subotnjem prvom kolu svladao je talentiranog Kanađanina Braydena Schnura rezultatom 4:6, 6:3, 6:4. Galović je trenutno 194. igrač svijeta dok je Schnur (106.) na rubu ulaska među sto najboljih tenisača svijeta.

Sergiy Stakhovsky bit će idući protivnik 28-godišnjem igraču iz Nove Gradiške. Ukrajinac se odlično snalazi na travi, prije nekoliko je godina zabilježio i najveću pobjedu karijere kada je svladao Rogera Federera u Wimbledonu. Stakhovsky je kvalifikacije započeo lakom pobjedom protiv Adriana Menendeza-Maceirasa.