Isner zaustavio veliki niz Felixa. No, tko će njegov?

ATP 29. ožu 201920:36 > 20:41
Kevin C. Cox / Staff

John Isner, branitelj naslova u Miamiju, korak je od ponavljanja prošlogodišnjeg uspjeha. S dvaput po 7-6 pobijedio je 18-godišnjeg Felixa Auger-Aliassimea i ponovno ušao u finale na južnoj Floridi.

Michael Reaves/Getty Images

Nadareni Kanađanin u oba seta imao je break prednosti, štoviše, u obje dionice igre servirao je za set. Niti jednom nije bio uspješan.

Prvi tie-break otišao je na stranu Isnera iako je i tamo Auger poveo s mini-breakom. Čak je konačan rezultat 7-3 prilično uvjerljiv s obzirom na tu činjenicu. U drugom je izjednačenost bila nešto veća, no Aliassime je uspio dogurati tek do 4 osvojena poena.

Tako je zaustavljen njegov niz od sedam pobjeda na ovogodišnjem izdanju Miamiju, s obzirom da je do polufinala došao iz kvalifikacija. Bilo mu je to prvo M1000 polufinale u karijeri, a nedavno je igrao finale 500-ice u Riju.

Osigurao je 33. mjesto na ATP ljestvici od ponedjeljka i gotovo je sigurno da će na drugi Grand Slam sezone, ako Bog da zdravlja, kao nositelj.

John Isner, pak, još nije stao pobjeđivati. Još od prošle sezone nitko ga ne može zaustaviti. Trenutno je na nizu od 11 pobjeda u Miamiju, a u finalu će igrati protiv Federera ili još jednog Kanađanina, Shapovalova.