Đoković u trileru slavio protiv Aguta i izborio finale

ATP 28. kol 202020:50 > 20:51
Getty Images/Matthew Stockman

Imat ćemo vrlo zanimljivo finale turnira u New Yorku, gdje su finale Cincinnatija izborili Miloš Raonić i Novak Đoković

Matthew Stockman/Getty Images

Kanađanin je ostvario drugu pobjedu u međusobnim dvobojima s Grkom. Trenutno 30. tenisač svijeta slavio je poslije sat i 35 minuta igre.

U finalu nekog turnira iz serije 1000 igrat će četvrti put, a prvi put će imati priliku osvojiti trofej na Cincinnati Mastersu. Također, Raonić će se boriti za titulu na tvrdoj podlozi prvi put od veljače 2017. godine.

Suparnik kanadskom tenisaču u finalu bit će mu pobjednik duela Novak Đoković – Roberto Bautista Agut.

Uvjerljiv je bio Raonić kada je ubacivao lopticu u igru, pa je izgubio svega četiri poena na prvom servisu. Suočio se samo sa jednom break loptom i spasio ju je.

S druge strane, Tsitsipas je pokleknuo samo u četvrtom gemu drugog seta, ali je i to bilo dovoljno. Iako je Grk u prethodnim kolima pobjeđivao tenisače kojima je servis najjače oružje (Anderson, Isner, Opelka), za Raonića nije imao rješenja.

Od početka meča vodila se velika borba. Obojica tenisača bili su sigurni na svojem servisu. U 12. gemu je Grk došao do break lopte, koja mu je mogla donijeti i set. Ipak, Raonić je uspio to izvući i izboriti za dodatni gem. U tiebreaaku je odlučila samo jedna lopta, a ona je bila na strani Kanađanina koji je dobio dodatni gem 7:5.

Slično je bilo u drugom setu. Ipak, već u četvrtom gemu je Raonić uspio napraviti break, koji mu je na kraju donio i maksimalnu pobjedu.

U drugom polufinalu Novak Đoković je preokrenuo meč protiv Roberta Bautiste Aguta pobijedivši 6:4, 4:6, 7:6 (0).