Bautista uvjerljiv – Španjolska do meč lopte

ATP 12. sij 202010:34 > 10:41
Tom Dulat/Getty Images

Roberto Bautista Agut odradio je svoj dio posla na finalu ATP Cupa, pobjedom nad Dušanom Lajovićem osigurao je Španjolskoj prvi bod.

Bio je to meč u kojem servisi nisu djelovali na najvišoj razini. Lajović je dva puta oduzimao servis protivniku, a pet brejkova je počinio Bautista Agut.

Prvi set predstavljao je borbu, Bautista je došao do rane prednosti, srpski tenisač je uzvratio smanjivši na 3-2, međutim u dvanaestom gemu seta Španjolac dolazi do ključnog breaka za vodstvo. U drugoj dionici, Lajović je uzeo tek jedan gem, a Bautista je svoj dio posla odradio za jedan sat i 37 minuta igre.

Rafael Nadal će protiv Novaka Đokovića pokušati Španjolskoj osigurati drugi, ključan bod kojim bi ‘Furija’ stigla do pobjede na inauguralnom ATP Cupu.

Dvoboj dvojice najboljih svjetskih tenisača pratite na kanalu Sportklub 1.

U slučaju Đokovićeve pobjede, pobjednika će odlučiti parovi, prijavljeni su Novak uz Viktora Troickog s jedne strane dok će na drugom dijelu terena stajati Nadal i Carreno-Busta.