Alcaraz stigao do druge titule, Norrie do treće

ATP 20. velj 202223:10 > 23:27 0 komentara
Guliver Image

Cameron Norrie i Carlos Alcaraz osvojili su nove titule na ATP Touru.

Britanac Cameron Norrie pobjednik je ATP turnira tenisača u Delray Beachu, on je u finalu nadigra Amerikanca Reillyja Opelku sa 7-6 (1), 7-6 (4).

Za 26-godišnjeg Norriea ovo je treći ATP naslov u karijeri, nakon što je lani osvojio Los Cabos i Indian Wells, turnire koji se također igraju na tvrdoj podlozi u Sjevernoj Americi.

S druge strane, 24-godišnji Opelka nije uspio osvojiti naslove dva tjedna zaredom, nakon što je prošle nedjelje slavio u Dallasu. Ostao je na tri osvojena naslova od kojih je jedan stigao upravo u Delray Beachu prije dvije godine.

FINALE:

Cameron Norrie (VB/1) – Reilly Opelka (SAD/2) 7-6 (1), 7-6 (4)

Carlos Alcaraz, 18-godišnji španjolski tenisač, svladao je u finalu ATP 500 turnira u Rio de Janeiru Argentinca Diega Schwartzmana 6-4, 6-2.

Mladi Španjolac, koji je na početku ovog tjedna bio 29. tenisač na svijetu, od ponedjeljka će biti u krugu dvadeset najboljih na svijetu (20. mjesto), a ovom je pobjedom osvojio drugi ATP turnir u karijeri. Premijerni je proslavio u Umagu prošle godine. Uz to je osvojio i Masters turnir mladih tenisača.

U finalu je Schwartzman poveo 2-0, ali gotovo da je to bilo sve što je napravio. U ostatku meča Alcaraz je dominirao, pogotovo u drugom setu. Ukupno je mladi Španjolac iskoristio čak pet od šest break-prilika.

Schwartzman je ostao na četiri ATP naslova u karijeri, a izgubio je finale drugi tjedan u nizu. Prošlog tjedna je poražen u finalu Buenos Airesa od Caspera Ruuda.