SP UŽIVO (32) Trikolori prvaci, Griezmann igrač finala

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

U finalnoj utakmici Svjetskog prvenstva u Rusiji, Trikolori su bili bolji od Hrvatske. Ali samo rezultatski. Nažalost to je i jedino važno. Konačan rezultat bio je 4:2 za Francusku, kojoj je to drugi naslov u povijesti, nakon 20 godina na domaćem terenu kada su 'razdjevičeni'.

Dan Mullan Getty Images Sport

17:00 FrancuskaHrvatska

Ne propustite pogledati uslugu Sportkluba sa svim rezultatima, statističkim podacima i ljestvicom najboljih aktera Svjetskog prvenstva.

SK

19.52 Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić proglašen je najboljim nogometašem svjetskog prvenstva u Rusiji na kojem su ‘Vatreni’ osvojili drugo mjesto.

19.30 Izbornik francuske nogometne reprezentacije Didier Deschamps upisao se u povijest postavši tek treća osoba koja je osvojila svjetsko prvenstvo kao igrač i kao trener. Harry Kane ponio je naslov najboljeg strijelca SP-a.

19.08 Napadač Francuske Antoine Griezmann proglašen je najboljim igračem finalne utakmice. Nogometaš Atletico Madrida postigao je drugi pogodak u pobjedi 4:2.

18.54 Gotova je utakmica, završila je rezultatom 4:2. Teško se oteti dojmu da je Hrvatska zaslužila puno više od ovakvog poraza, ali danas nam sreća nije bila okrenuta.

Najvažniji potez možda se dogodio kad su Francuzi prije utakmice odabrali igrati u tamnim opravama, što je značilo da mi moramo nastupiti u dokazano nesretnim crveno-bijelima. Jer, puno toga danas išlo je Francuskoj na ruku, a nama ne. Što bi rekli stručnjaci: kocka je okrugla!

Analize, osvrti, kikiriki-koštice nešto kasnije, a sada poštovani čitatelji – ispijte poneku za naše Vatrene. I za svoju dušu. Zavrijedili smo!

18.27 Mandžukić istrčao na Llorisa, iako smo prije desetak minuta ustvrdili da nema više snage. Eto nam ga na!

Uzeo loptu usnulom Hugu i zabio gol za 4:2.

18.25 Gotovo je. Fajrunt. Mbappeje zabio golčinu. Iz trećeg udarca u okvir, Francuska je zabila četvrti gol na utakmici. Ovaj ide uvelike na dušu Subašića jer se katastrofalno postavio na udarac.

4-1 vodi Francuska a tek je 65. minuta.

Gol za 3:1 šest minuta ranije zabio je Pogba, s gotovo iste pozicije s koje je Kylian zabio četvrti.

17.53 Deseci tisuća navijača u Bruxellesu dočekalo je reprezentaciju Belgije, trećeplasiranu momčad Svjetskog prvenstva u Rusiji. Crveni vragovi su u dvoboju za treće mjesto pobijedili Englesku 2:0.

17.49 Poluvrijeme, 2:1 za Francuze. Omjer posjeda 61:39 za Vatrene. udarci 7:1 za crveno-bijele. Nevjerojatno. Sve što je moglo poći po zlu pošlo je.

Uostalom, pogledajte i sami statistiku utakmice.

17.38 Ponovno Francuska vodi. Perišić je nakon kornera igrao rukom, VAR je to pokazao i Pitani koji je morao pokazati na bijelu točku. Griezmann je bio nepogrešiv.

2:1 Francuska u 38. minuti.

17.29 Perišićje izjednačio nakon prekida u 28. minuti!!! Nakon varke u 16m, oslobodio se čuvara i pucao ljevicom u malu mrežicu na lijevoj strani gola Llorisa.

1:1, još jedan ekspresni povratak neuništive Hrvatske!

Sada idemo po naslov, ima li druge opcije?!

17.19 Valjda u drugom prelasku centra u 19. minuti igrališta Francuska je zabila. Nakon prestrogo dosuđenog slobodnog udarca, Griezmann je poslao loptu u 16m. Mandžukić je najviše skočio i slučajno tjemenom poslao loptu u našu mrežu.

1:0 vodi Francuska.

17.16 Hrvatska je puno bolja, drži većinu posjeda, stvara poluprilike, nedostaje onaj lucidni završni potez koji bi donio očekivani gol i zasluženo vodstvo!

16:16 Poznate su postave za finale! Igraju isti igrači kao protiv Engleske!

15:50 Zlatni globus namijenjen pobjedniku Svjetskog prvenstva stigao je na stadion Lužnjiki u Moskvi.

11:15 Hoće li i Nikola Kalinić dobiti medalju?

10:14 Hrvatsku očekuje jedna promjena u sastavu koji je oduševljavao čitavo prvenstvo, čini se kako će na poziciju lijevog bočnog igrača upasti Josip Pivarić.

10:05PROČITAJTE kako utakmicu najavljuje igrač francuske momčadi Blaise Matuidi.

09:50Novinar Sportkluba, Neven Cvijanović u svom je stilu najavio današnji okršaj dvije najbolje reprezentacije s ovog SP.

09:00 Prije današnjeg finala, PROČITAJTE osvrt na subotnji dvoboj za treće mjesto u kojem je Belgija pobijedila Englesku s 2:0.

08:30 Stadion Lužnjiki u Moskvi domaćin je velikog finala koje počinje u 17 sati.

08:00 Dobrodošli na posljednji cjelodnevni blog posvećen Svjetskom prvenstvu u Rusiji.