Ni bronca ne ide kući – Belgijanci treći na svijetu

Vijesti 14. srp 201817:45 > 17:51
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Nogometaši Belgije osvojili su treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Oni su nakon ispadanja u polufinalu od Francuske nadigrali Englesku u utakmici za broncu rezultatom 2:0.

Golove za momčad Roberta Martineza postigli su Thomas Meunier u četvrtoj minuti te Eden Hazard u 82.

Belgija je od početka ušla agresivno i nije dozvoljavala protivniku da lako stigne do gola. Agresivnost se isplatila već u četvrtoj minuti susreta u Sankt Peterburgu kada je Meunier postigao gol za vodstvo 1:0, a Chadli uspisao asistenciju.

I u nastavku prvog dijela Belgija je bila mnogo konkretnija. Momčad Garetha Southgatea imala je veći posjed, ali Englezi i pored toga nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Belgijanaca osim jedne prilike Kanea, koja je zapravo bila vrlo dobra.

Prilike za udvostručenje prednosti imali su Hazard i Lukaku, koji je nekoliko puta propustio šansu nakon sjajnih dodavanja suigrača.

Drugo poluvrijeme u Sankt Peterbrugu počelo je prilikom Engleske. U 54. minutu Lingard je poslao loptu u šesnaesterac, ali je kane kasnio na tu loptu.

Uslijedio je dio utakmice u kojem je Engleska počela da prijetiti, a Belgija jurila svoje šanse iz kontri.

Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Dier u 70. minuti. Nakon situacije jedan na jedan, u kojoj je svladao Courtoisa, loptu je s gol crte skinuo Alderweireld.

Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti kada je precizan bio Hazard.

U finalu SP-a snage će odmjeriti Hrvatska i Francuska, a ta utakmica na programu je u nedjelju u 17 sati.