Za ne vjerovati: 1006 dodavanja Španjolaca u porazu!

Vijesti 1. srp 201818:54 > 19:07
Matthias Hangst, Getty Images

Reprezentacija Španjolske je u utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Rusije imala nevjerojatnih 1006 uspješnih dodavanja, što je novi rekord u povijesti natjecanja.

Ipak, mala je to utjeha s obrizom da je Rusija izbacila sastav Fernanda Hierra već na početku nokaut faze.

Furija je dominirala u utakmici s domaćinom, ali je za 120 minuta na moskovskom Lužnjikiju samo jednom svladala Igora Akinfejeva i to zahvaljujući autogolu Sergeja Ignjaševiča.

Koliko je Španjolska kontrolirala stvari na terenu potvrđuje i nevjerojatan podatak – Rusija je za 120 minuta imala svega 191 dodavanje!

Španjolska nije blistala na SP i do mjesta u osmini finala stigla je neriješenim rezultatima protiv Portugala (3:3) i Maroka (2:2), odnosno minimalnom pobjedom protiv Irana.

Nekoliko dana prije početka SP-a, Furija je ostala bez izbornika Julena Lopeteguija, koji je dobio otkaz zbog potpisivanja ugovora s Real Madridom.