Šveđani s minimalnih 1:0 bolji od Južne Koreje

Vijesti 18. lip 201815:51 > 15:59
Dino Panato, Getty Images Sport

Pogotkom kapetana Granqvista iz jedanaesterca u 65. minuti Švedska se pridružila Meksiku na vrh skupine F.

Švedska je u dosta siromašnoj utakmici slavila protiv Južne Koreje sa 1:0. Jedini pogodak postigao je kapetan Andreas Granqvist iz jedanaesterca u 65. minuti.

Šveđani su bili bolja momčad tijekom cijele utakmice i zasluženo odnose sva tri boda iz ovog susreta.

Koreanci nisu ni jednom pogodili okvir švedskog gola iz pet udaraca. Dok je Švedska čak 15 puta pucala na gol, od čega je pet udaraca išlo u okvir gola.

Napomenimo da je jedanaesterac dosuđen tek nakon što je glavni sudac Joel Aguilar uz pomoć VAR-a ocijenio je da Min-Woo Kim nepropisno srušio Claesona u šesnaestercu. Tako se još jednom upotreba tehnologije na ovom prvenstvu pokazala jako uspješna.