RIZIK ILI OPREZ: Večeras počinje nova sezona kviza

Kviz 9. ožu 202118:23 > 18:23
sportklub

U petoj sezoni regionalnog kviza "Rizik ili oprez" snage će odmjeriti gledatelji međusobno, a nakon toga će snage odmjeriti snage s komentatorima Sportkluba. Voditelj i urednik kviza je Krešimir Karačić.

Kviz “Rizik ili oprez” je ušao u svoju petu sezonu, a drugu koja se prikazuje u cijeloj regiji. Nakon što je u prethodnoj sezoni, u kojoj su komentatori odmjerili snage slavio Goran Obrez iz Slovenije, u novoj sezoni će snage odmjeriti gledatelji i komentatori.

Šesnaest gledatelja i osam komentatora odmjerit će snage u novoj sezoni, a u prvom krugu će igrati međusobno 16 gledatelja iz regije.

EVO PAROVA:

1. ILIJA GOLUBOVIĆ (AUS)
1. HARIS SULEJMANAGIC (SLO)

2. STEFAN PAJIĆ (SRB)
2. PETAR KAPURAN (SRB)

3. BLAGOJA STEFANOVSKI (SJ MAK)
3. LEONID RISTESKI (SJ MAK)

4. KRISTIJAN MUSA (BIH)
4. NEDIM HASANBEGOVIĆ (BIH)

5. MARIN MALJKOVIĆ (HRV)
5. ŽELJKO KOMPES (HRV)

6. NIKOLA BELJKAŠ (CG)
6. ERVIN KALAČ (CG)

7. BORIS BILAS (HRV)
7. VEDRAN ŠULJ (HRV)

8. NIKOLA PEŠIĆ (SRB)
8. MATIJA JOVIČIĆ (SRB)

Osam igrača koji prođe u drugi krug odmjerit će snage s osam komentatora iz regije, a to su:

Ivan Ivković, Igor Flak, Fran Mihaljević (Hrvatska)

Darko Plavšić, Vladimir Novaković, Ivan Govedarica (Srbija)

Haris Mrkonja (Bosna i Hercegovina)

Goran Obrez (Slovenija)

Kviz večeras otvaraju Ilija Golubović i Haris Sulejmanagić, a prva epizoda počinje u 23:30. Ako niste budni u ovo doba, kviz možete pogledati na stranicama Sportkluba te YouTubeu.

KVIZ SE PRIKAZUJE UTORKOM, ČETVRTKOM I SUBOTOM.

Pravila, vjerujemo, svi već dobro znate, ali za one koji još ne znaju, ponavljamo još jednom.

Kviz se sastoji od 20 pitanja, a na svako od tih pitanja voditelj će dati temu npr. Olimpijske igre. Tada natjecatelj, koji je prvi na redu, bira koliko će bodova uložiti – 2, 4 ili 6. Tada slijedi pitanje bez ponuđenih odgovora, a za odgovor imate 20 sekundi. Ako je odgovor pogrešan, gubi se uloženi broj bodova. Ako se ne odgovori, ne gubi se ništa u tom trenutku. Tada protivnik ima pravo odgovoriti na pitanje i točnim odgovorom može osvojiti uloženi broj bodova. Ukoliko nitko ne zna odgovor, onda idu četiri ponuđena odgovora, od kojih je jedan točan. Ponovno odgovara onaj koji je prvi na redu, dok drugi može odgovarati, ali i ne mora.

Poslije prvog dijela kviza ide glavno pitanje na koje se tajno ulažu bodovi i odgovor. Igrač može uložiti od jednog boda do onoliko koliko je osvojio. Da bi se došlo do glavnog pitanja, oba igrača moraju imati pozitivan rezultat. Pobjednik je igrač koji na kraju ima više bodova.