Amerikanci u posljednjoj provjeri savladali Kanadu

Vijesti 26. kol 201914:10 > 14:11
Mark Kolbe, Getty Images Sport

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država savladali su reprezentaciju Kanade sa 84:68 u posljednjem pripremnom susretu uoči Svjetskog prvenstva u Kini.

Bila je to četvrta pobjeda izabranika Gregga Popovicha u petoj prijateljskoj utakmici.

Samo nekoliko dana nakon što su pretrpjeli poraz od Australije, Amerikanci su bili bolji od Kanađana u Sydneyu pred 15.155 navijača.

Momčad SAD-a je već u prvoj četvrtini uspostavila kontrolu, budući da je poslije prvih deset minuta već bilo 20:9. U drugoj četvrtini gledali smo egal i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 46:31.

Tijekom nastavka utakmice aktualni svjetski i olimpijski šampioni samo su održavali razliku.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Brown sa 19 poena, Mitchell i Walker su postigli 12. U dresu Kanade istakao se Wiltjer sa 18 poena.